Wynajem samochodów osobowych w Europie ma długą tradycję. Rozwinął się szczególnie w miastach i regionach turystycznych. Dzięki temu nie trzeba spędzać kilkunastu godzin podróży w samochodzie. Na miejsce można dolecieć samolotem, a na lotnisku czekać będzie już zarezerwowany pojazd. Poniżej przedstawimy zalety łączenia transportu samolotowego i samochodowego.

Dla kogo samolot jest lepszy?

W długie trasy rozsądnie jest wybierać się samolotem. To bardzo wygodne rozwiązanie. Podróż samolotem znacząco skraca czas dotarcia do celu, w związku z czym nie jest tak obciążająca. Szczególnie na lot powinny zdecydować się osoby z dolegliwościami kręgosłupa, jak również mające problemy z krzepliwością krwi – dla tej grupy ilość godzin spędzonych w jednej pozycji ma bardzo ważne znaczenie.

Opcję dotarcia do celu samolotem powinni rozważyć również ci, którzy nie mają wiele czasu na urlop i czas poświęcony na dotarcie do celu mogliby spędzić wypoczywając.

Wypożyczalnia za granicą, jak zarezerwować pojazd?

Przed wylotem należy wybrać jedną z dostępnych na lotnisku docelowym wypożyczalni, wybrać samochód, wypełnić formularz online, zeskanować prawo jazdy, podać numer swojej karty kredytowej i datę z godziną przylotu. Wypożyczalnie ulokalizowane są zawsze w pobliżu hali przylotów a wiodąca do nich droga jest dobrze oznakowana. Wystarczy podejść do obsługi, podpisać protokół obioru i gotowe: otrzymujemy kluczyki do wcześniej zarezerwowanego samochodu.

Okazuje się, że Polacy coraz częściej korzystają z wypożyczalni za granicą. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędzenie czasu dotarcia do celu, a równocześnie sprawia, że na miejscu wciąż jesteśmy mobilni dzięki samochodowi z wypożyczalni. Rozwinięta sieć punktów odbioru pozwala na oddanie auta w miejscu innym, niż to z którego je braliśmy. W ten sposób wypożyczonym samochodem można zwiedzać cały kraj, nie cofając się na końcu do miejsca przylotu. Wrócić do kraju można już z innego lotniska. Co ciekawe, niektóre wypożyczalnie zezwalają nawet na pozostawienie samochodu w którymś z państw ościennych. Warto jeszcze dodać, że wbrew obiegowej opinii wypożyczenie samochodu nie jest bardzo drogie.