Rezerwacja samochodu z wypożyczalni nigdy nie była tak prosta, jak obecnie. To wszystko zawdzięczamy Internetowi. Wszystkie czynności dotyczące wyboru odpowiedniej wypożyczalni i procedury związanej z formalnościami wykonamy nie ruszając się sprzed monitora komputera czy nawet ze smartfonem w dłoni. Rezerwacja samochodu nie powinna nam zająć więcej niż 15 minut. Czas zaoszczędzony dzięki rezerwacji online można wykorzystać na własne przyjemności i hobby. Można czytać książki, realizować obowiązki zawodowe, grać w internetowym kasynie Spin Palace czy choćby surfować po sieci i przeglądać media społecznościowe. O tym, jakich dokładnie formalności trzeba dopełnić rezerwując samochód online piszemy, piszemy poniżej.

Data najmu

Po wejściu na stronę wybranej wypożyczalni, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić jest wybór miejsca lokalizacji odbioru samochodu i data. Co do zasady datę podaje się jako przedział czasowy czyli od dnia do dnia, wraz z godziną. Po uzupełnieniu tych podstawowych danych, wypożyczalnia udostępni nam listę pojazdów, które w tym okresie można wynająć.

Wybór samochodu

Po kliknięciu w którykolwiek pojazd z listy rozwinięte zostaną szczegóły najmu. Najważniejszym z nich jest cena, ale nie tylko. W ramach pozostałych informacji przeczytamy o:

  • zakresie ubezpieczenia podstawowego (szkody) i ubezpieczenia od kradzieży,
  • limicie kilometrów lub ich braku,
  • ilości osób, które mogą podróżować pojazdem,
  • wielkości bagażnika i ilości walizek, które się w nim zmieszczą,
  • skrzyni biegów (manualna lub automatyczna),
  • emisji spalin,
  • opcji oddania z niepełnym bakiem lub kosztów uzupełnienia paliwa przez wypożyczalnię,
  • informacjach dotyczących wszystkiego, co nie jest wliczane w cenę.

Te same kryteria są uwzględnione przy każdym z samochodów na liście. Dzięki temu ich porównanie jest łatwiejsze.

Rezerwacja

Jeśli mamy już konto w wypożyczalni rezerwacja przebiegała będzie szybciej. Jeśli nie, konieczne będzie podanie danych osobowych oraz danych z prawa jazdy. Niektóre wypożyczalnie wymagają skanu dokumentu, inne sprawdzają go dopiero przy wydawaniu auta. Konieczne będzie również podanie danych karty kredytowej, z której zostanie dokonana opłata rezerwacyjna. Co ważne, brak karty kredytowej uniemożliwia zawarcie transakcji wypożyczenia samochodu w 95% zagranicznych wypożyczalni.