W gąszczu wypożyczalni samochodów i ich bogatej oferty trudno jest samodzielnie wybrać najlepszą. Wesprzeć nas w wyborze mogą porównywarki cenowe. Polacy coraz częściej wynajmują samochody, co sprawiło, że wciąż pojawiają się kolejne strony dedykowane porównaniu cen najmu pojazdów.

Jak działają porównywarki wypożyczalni samochodów?

Porównywarki cen wypożyczalni samochodów działają dokładnie tak samo jak inne porównywarki. Oznacza to, że po wprowadzeniu interesujących nas parametrów najmu, porównywarka wyświetli listę wypożyczalni i pojazdów, które one oferują wraz z cenami.

Tego rodzaju sposób prezentowania oferty przypomina porównanie cen ubezpieczenia samochodu, ofert gier Mummys Gold na tle innych kasyn internetowych czy nawet wyszukiwarek najlepszych miejsc noclegowych. Poruszanie się po stronie jest bardzo intuicyjne i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Jakie informacje są porównywane?

Cena to pierwsze kryterium, które jest porównywane. Lista dostępnych aut wyświetlana jest wraz z ceną za cały okres, który początkowo zdefiniowany został przez nas jako termin najmu. Po wpisaniu miejsca odbioru wyszukiwarka wyświetli listę wypożyczalni, najczęściej w układzie od najtańszej do najdroższej.

Drugą informacją jest odległość od miejsca określonego jako punkt odbioru pojazdu. Lokalizacja, którą uwzględniają tego rodzaju strony obejmuje z reguły okolice kilku najbliższych kilometrów. Oznacza to, że jeśli chcemy wynająć samochód na lotnisku, to do wyboru będą zarówno wypożyczalnie działające w obrębie lotniska, jak i te w promieniu 10 km. Odległość nie powinna wpływać na naszą decyzję. Kierowca z firmy wypożyczającej podjedzie po nas na lotnisko i tam też nas odwiezie, bez doliczania za tę usługę dodatkowej opłaty.

Kolejnym kryterium udostępnianym przez strony oferujące usługę porównania cen najmu samochodu, jest ocena innych użytkowników. Ocena punktowa widnieje przy każdym pojeździe i nie dotyczy samego tylko auta, ale także jakości usług świadczonych przez pracowników wypożyczalni czy problemów pojawiających się w trakcie najmu.

Co do zasady najtańsze samochody to samochody małe z manualną skrzynia biegów. Jeśli chcemy zaoszczędzić i jedziemy najwyżej w dwie osoby, to wybierajmy właśnie pojazdy tego typu.